Ae Dil Hai Mushkil

Dharma Production, Facebook

Dnes 28.10. má premiéru Ae Dil Hai Mushkil, nový film známého režiséra Karana Johara. Filmu vévodí Ranbir Kapoor, Anushka Sharma, Aishwarya Rai Bachchan a Fawad Khan. Film se natáčel mimo jiné ve Vídni, Paříži či Londýně a pro změnu se jedná o romantické drama. No, uvidíme, jaké to nakonec bude. Každopádně film již delší dobu provází značné kontroverze:

Spolu se zhoršením indicko-pákistánských vztahů se zhoršila i situace pro pákistánské herce, kteří působí v Bollywoodu. Od konce září platí pro pákistánské umělce i technické pracovníky zákaz působení, do doby než se situace opět hodí do normálu.

Velká kritika se snesla právě na film ADHM, jehož hlavním problémem je právě pákistánský herec Fawad Khan, kterého můžete znát třeba také z filmů Kapoor and Sons či Khuda Kay Liye (pákistánský). Došlo na vyhrožování a chvíli nebylo jisté, jestli se film vůbec v kinech objeví, případně jestli Fawad Khan nebude z již natočeného filmu dodatečně vystřižen (?!).

Nakonec film prošel cenzurou téměř neporušen a před pár dny obdržel podporu indického ministra vnitra Rajnath Singha. Některá kina se rozhodla film bojkotovat, na celonárodní úrovni však zakázán není.

V ten nejvyhrocenější moment natočil režisér filmu Karan Johar, známý například pro tak legendární film jako je Kuch Kuch Hota Hai, video, ve kterém ujišťuje své spoluobčany o svém patriotismu a zavazuje se, že pro příště již nebude spolupracovat s pákistánskými herci, alespoň dokud se situace neuklidní. Podle některých komentátorů Karan ustoupil výhružkám a vydírání a tento krok vůbec nebyl nutný a je pro něj značně ponižující, nehledě na to, jak špatný precedens stanovuje.
Podobné problémy neprovází zdaleka jen film ADHM, ale i další herce (Nawazuddin Siddiqui), tvůrce a filmy - například očekávaný film Shah Rukh Khana Raees. Tato situace je samozřejmě obdobná i v sousedním Pákistánu, který na každý krok Indie reaguje nějakým podobným. Média to všechno samozřejmě ještě více zveličují a nafukují, i tak je ale současná atmosféra pro mne nepochopitelná.

 

Add comment

Comments - Overview

 • Mastery of Blood Demands Readings

  28 Jul 2018 22:05:01 | ANattepego

  Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-feminin-homme/

  Reply

 • Can you stand the squeezing

  24 Sep 2018 09:01:21 | AAnynccicdaw

  Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pharmacie-lafayette/

  Reply

 • What is a conformist blood distress

  9 Oct 2018 04:07:18 | AAnynccicdaw

  Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-a-lunite/

  Reply

brand_name - Website, domain and webhosting easy and fast.