Článek v češtině naleznete níže.

English:

Last year, I visited Bollywood Dubai Lifestyle Exhibition (H Hotel Dubai, 12. - 13.2.2015) as a self-pleasure during our short visit to the United Arab Emirates. And here I am, one year later, with a short report from this event.

We went there right after the Dubai Mall, so extremely tired and weary. The Exhibition had two parts, one called Grand Launch for those invited only with Bollywood and TV celebrity (such as Zarin Khan, Sonal Chauhan or Neha Sharma), that was not our event, no invitation for us :p. We visited the second part which was a public exhibition or market with designers and stalls with jewellery.

To be honest, I don´t remember all designers that I´ve seen there but according to the Facebook page of this event: Rohhit Verma, Bodhi Tree, Moh Maya, Ghungat etc.

I was simply astonished by dresses, colours, glitters around me as I have never visited anything like that. A whole exhibition with my favourite clothes! It was like a dream that seems to be highly unrealistic here in the Czech Republic. Unfortunately, I couldn´t afford any of these pretty things as a student. And somehow sellers know it, they can tell that from my age and from my clothes that I am not going to buy anything. I was the only European there at that moment, mostly mothers with daughters sometimes looking for wedding dresses. But still the atmosphere was very nice and friendly.

One embarrassing thing happened to me there. My boyfriend was currently relaxing and I was exploring it alone. I was just admiring a beautiful heavy dresses from one of the designers when the holder suddenly fell down! I didn´t even touch it! I was so shocked and terrified as those dresses were expensive!! Lady from the stall rushed to me (maybe the designer herself, I am sorry I don´t know) and so did other people around, staring at me. I was apologizing again and again but the lady ensured me that it was not my fault and it happened even before. Uf, what a relieve she was not mad at me. :) Then, one man offered me a free water bottle as it was obvious that I am still shocked. :D

Even though I left the exhibition without any prey I enjoyed it a lot and I would recommend it to everyone. Beautiful clothes and accessories from many designers at one place!

Official poster:
Oficiální plakát akce:


My pictures, sorry for quality:
A tohle jsou moje fotky, bohužel ve špatné kvalitě:V češtině:

Před rokem jsem navštívila Bollywood Dubai Lifestyle Exhibition (H Hotel Dubai, 12. - 13.2.2015), který se konal ve Spojených Arabských Emirátech. Přemluvila jsem přítele, abysme tam zaskočili během krátké návštěvy Dubaje. Nemohla jsem si takovou akci nechat ujít, přece jenom u nás se něčeho podobného jen tak nedočkám.

V našem plánu byla tato akce na seznamu hned za Dubajským nákupním centrem - The Dubai Mall. Kdo toto centrum někdy navštívil tak asi ví, že jde o nesmírně obrovské a chaotické místo, hotový chrám luxusu a konzumu. Jsou lidé, kteří tam prochodí celý den po obchodech a nesmírně si to užijí, na nás mělo toto místo naprosto odlišný vliv. Po zběsilém hledání těch "top atrakcí" (akvárium, vodopád, záchody) jsme byli mírně frustrovaní a neskutečně unavení. Metrem jsme popojeli pár stanic dál a našli H Hotel, kde se akce konala.

Celá akce měla dvě části: ta první byla pouze pro zvané hosty a zúčastnili se jí i některé filmové a seriálové celebrity (menší celebrity např. Zarin Khan, Sonal Chauhan či Neha Sharma). Na tuto část jsme se bohužel nedostali, nikdo nás nepozval. :p Přišli jsme tedy až na druhou část, která byla přehlídkou nejrůznějších designerů. Ti zde vystavovali oblečení, šperky a další doplňky. Přiznám se, že si již po tom roce nepamatuji všechny vystavovatele, ale facebooková stránka této akce mi napověděla, že byli přítomni např. Rohhit Verma, Bodhi Tree, Moh Maya, Ghungat.

Byla jsem tou nádherou celá omráčená, nikdy jsem nebyla na podobné akci, kde by navíc bylo jen to, co zbožňuji! :D Byl to jak sen. Bohužel jsem si nic z toho nemohla dovolit, ostatně ty těžké kousky bych ani nenacpala do kufru. Nemůžu si pomoct, ale prodávající to na mne hned poznali, asi podle turistického oblečení a věku. Nic mi ani moc nenabízeli, tušili, že nejsem jejich cílová skupina. Myslím, že tou cílovou skupinou byly matky s dcerami, kterých tam také bylo zaručeně nejvíc a samozřejmě nejvíc se dívali po svatebních šatech a doplňcích.

Stal se mi tam taky menší trapas. Přítel odpočíval v atriu hotela, zotavoval se z prožitého návalu konzumu, a já mezitím korzovala sama mezi stánky vystavujících. Zrovna jsem obdivovala opravdu velmi těžké anarkali, když tu najednou z ničeho nic spadla tyč, na které to všechno viselo. Všechny ty velmi drahé šaty spadly s velkou ránou na zem, a ta těžká tyč samozřejmě dopadla přímo na ně. Úplně ve mně zatrnulo! Paní, která byla přítomna u stánku (možná to byla sama designerka, to bohužel netuším) se hned ke mně přihnala, stejně se zachovali i kolemjdoucí a zírali na mě. Začala jsem se omlouvat, jak nejvíc jsem v té chvíli dokázala. Paní mě naštěstí uklidnila, že to nebyla moje chyba a že se to dokonce nestalo poprvé. No, stejně jsem z toho byla dost otřesená. Asi to na mně bylo i vidět, protože mi jeden pán přinesl zadarmo flašku s vodou a nabídnul židli.

I přesto, že jsem si z veletrhu neodnesla žádnou kořist, to byl moc hezký zážitek a určitě bych návštěvu doporučila všem, kteří jsou stejní blázni jako já.

Nikola

Add comment

inPagewebsite, domain and webhosting easily