Creepy Statues and Scary Peacocks

ENG:
I have found these creepy sitting figures in the streets of Prague. Believe me, it is easy to get scared while walking below statues. :) For one moment, I was sure she is about to jump on my head.
When talking about things that can scare the hell out of you - watch out for peacocks. I am quite often in Wallenstein Garden and I noticed that they are by all means malicious creatures. They sit in branches of magnolia tree, waiting for a clueless tourist to come right below them. Then, without any warning, they let out a piercing scream! They may be beautiful and royal but their scream is just terrible. Last week one lady nearly jumped into the fish pond. :D
CZ:
Tyhle dvě děsivé sedící sochy se mi podařilo najít v Praze v rozmezí jen pár týdnů, možná nový trend v umění. :D Té první holčičky jsem se dokonce doopravdy lekla. Na moment jsem si byla jistá, že mi přímo na hlavu skáče dítě se sebevražednými sklony, taková malá Wednesday.

Celkově je fajn občas při procházkách Prahou zvednout oči. Možná pak nenaletíte jednomu z největších šprímařů v Praze - pávovi. :) Jsem teď celkem často ve Valdštejnské zahradě, kde je to v tuhle dobu prostě boží, tak jsem odpozorovala, že místní pávi jsou prostě krásně zlomyslná stvoření. Sedí nepozorovaně ve větvích magnolie a čekají na svou oběť, obvykle nic netušícího turistu, který má co dělat, aby vstřebal všechny ty nádhery okolo. Když přijde přímo pod něj, páv vydá naprosto nezaměnitelný pronikavý skřek. Jsou to možná nádherná a královská zvířata, ale zlatem v hrdle je nikdo neobdařil, jejich řev je vážně uširvoucí. Minulý týden jedna paní samým leknutím málem uskočila do jezírka s kapry.

inPagewebsite, domain and webhosting easily