Rangoon (2017)

Film Rangoon má premiéru 24. února a dobrá zpráva je, že okolo stejného data bude nejspíš promítán i v Praze a to díky společnosti Bollywood Europa.

Viacom 18 Motion Pictures

Ve filmu se představí moje oblíbenkyně Kangana Ranaut, čerstvý tatínek Saif Ali Khan a Shahid Kapoor. Děj se odehrává trochu nezvykle za druhé světové války a točí se kolem první kaskadérky a herečky indického filmu Mary Ann Evans (1908-1996), která si říkala Nebojácná Nadia (Fearless Nadia).

Tato Australanka se dostala do Bombaje již v roce 1913 se svým otcem, který byl dobrovolníkem britské armády za první světové války. Po jeho smrti v roce 1915 se rodina přestěhovala do Péšávaru v dnešním Pákistánu, kde se později Mary naučila jezdit na koni, rybařit, střílet i lovit, což později využila ve své filmové kariéře.

V roce 1928 se vrátila do Bombaje se svou matkou a také s tajemným synem, o kterém se toho moc neví. V Bombaji studovala balet a následně s tímto souborem cestovala po Indii po představeních hlavně pro vojáky a indické mocnáře. Údajně se potkala s arménským vykladačem budoucnosti, který ji předpověděl hvězdnou kariéru, pokud si změní jméno na nové začínající od „N“. Právě tehdy se prý rozhodla pro svůj pseudonym Nadia.

Později cestovala s divadelním souborem a s cirkusem Zarko a osvojila si další prvky z gymnastiky a baletu, které jí získávaly další fanoušky. Jejího nadání a krásy si všimli i v bollywoodu a brzy ji obsadili do prvního filmu „Desh Deepal“. Pak následovaly další filmy, až konečně v roce 1935 přišel její nejznámější film Hunterwali (Žena s bičem).

Hunterwali je příběhem o princezně Madhuri, která v přestrojení bojuje proti nespravedlnostem a byla to tak jedna z vůbec prvních filmových superhrdinek na světě. Nadia si všechny kaskadérské kousky předváděla sama a měla obrovský úspěch a to i přesto, že její hindština měla značné mezery. Ve 30. letech ještě nebyly ženské herečky v indických filmech tak běžné, a pokud ano, tak se jednalo hlavně o cizinky či rodinné příslušníky producentů. A i v tom případě se ženy objevovaly v těch nejtradičnějších rolích jako věrné matky, dcery či objekty lásky. V tom představovala Hunterwali značný obrat a představila novou neohroženou ženskou hrdinku, která je do dnes jednou z nejoblíbenějších postav indické kinematografie.

Stále není tak úplně jasné, jak přesně věrný bude film Rangoon ve vykreslování jejího života. Jisté je, že film má značný prostor pro improvizaci, jelikož je v životě Nadii hodně věcí opředeno tajemstvím. Například si v roce 1961 vzala svého několikaletého spolupracovníka a známého režiséra a producenta Homi Wadiu. Stalo se tak téměř po 30 letech od jejich prvního seznámení. A média dodnes spekulují, proč až tak pozdě?

Více info: https://www.thequint.com/entertainment/2016/01/08/remembering-fearless-nadia-indias-first-female-superhero
http://www.newsx.com/entertainment/44307-rangoon-the-story-of-the-fiery-hunterwali

Add comment

Comments - Overview

 • It airway, macula diplopia benzylpenicillin, teddy arthralgia.

  27 Mar 2019 15:47:28 | igobufarir

  http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin Online</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

  Reply

 • Previous end, valid, differ, occasionally typhoid.

  27 Mar 2019 20:55:06 | okiqiuluggo

  http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin 500mg</a> gfy.fjpz.bollytravel.com.bmk.cn http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

  Reply

 • More encompasses middle-ear us hypotonia, structures bad.

  15 May 2019 19:04:27 | iuyyicejezlwa

  http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Brand Amoxil <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin</a> jan.lepq.bollytravel.com.kqi.mv http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

  Reply

inPagewebsite, domain and webhosting easily